Bu Bir Mesaj Mı?

       Yarı ölüm denilen, insanların dünya ile bağlantısını kesmesi ve dinlenmek için tamamen uyku ya dalması sırasında yaşanmış ya da yaşanması muhtemel olaylar veya uyku anında çevresel faktörlerin etkisi ile rüya ya etki eden durumların görülmesine rüya adı verilmektedir. 

      Günlük hayatta yaşanılmış; olumlu veya olumsuz olayların, farkında olmadan gerçekleşen olayların veya hayatında etki etmemesine rağmen bilinçaltına yerleşmiş kişilerin birebir yaşanmış olaylar dâhilinde veya farklı şekillerde rüyada ortaya çıkması muhtemel durumlar olarak görülmektedir.

     İnsanların sarsılmasına neden olan, kaza veya kavga gibi şiddetli olaylar yaşanması kâbus şeklinde rüya görülmesine neden olmaktadır. Rüyaların farklı şekillerde görülmesi rüya tabirlerini işaret etmektedir. Görülen nesnelerin, kişilerin, hayvanların veya ortamların bütün hali ile incelenip birbirleri ile bağlantı kurularak yorumlanması rüya tabirleri olarak bilinmektedir. 

    Bazı kişiler bu konuda kendini geliştirmekte ve başarılı yorumlarda bulunabilmektedir. Rüya tabirleri açısından önemli olan bir nokta ise, görülen rüyanın daima iyiye yorumlanması ve herkesi yorumlamaması için anlatılmaması olmaktadır. Neye yorar isen ona çıkar ifadesi doğruluk payı yüksek bir anlam içermektedir. Rüya da görülen nesnelerin bütün olarak ele alınması doğru yorumlamalar yapılmasına olanak tanımaktadır.

Sizde Yorum Yapın